Kominki Tychy

Zastosowanie akumulacji pozwala uzyskać więcej ciepła z tej samej ilości spalonego drewna, zmagazynowane ciepło dłużej oddawane jest do pomieszczeń co oznacza że dokonujemy mniej załadunków drewna.

Producenci podają temperaturę spalin wychodących z wkładu kominkowego do komina na poziomie ~ 320 °C.

Tą energie tracimy.

Jest sposób żeby zatrzymać energię! Wystarczy gorące spaliny skierować do modułów akumulacyjnych, które zmagazynują ciepło spalin.

Możemy tą akumulacje zastosować w połączeniu z każym wkładem kominkowym lub zastosować specjalnie dedykowane paleniska piecowe stalowe apz lub wykonane z akubetu ppa.

Nad całym przebiegiem procesu palenia czuwa sterownik np. z firmy Tatarek. Zastosowanie akumulacji pozwala uzyskać więcej ciepła z tej samej ilości spalonego drewna ,zmagazynowane ciepło dłużej oddawane jest do pomieszczeń co oznacza że dokonujemy mniej załadunków drewna. Żadziej dokładamy więc oszczędzamy. Przedstawiam schematy ułożenia modułów akumulacyjnych produkowanych przez firmę Cebud z Krakowa. 

Mozna wraz z modułami zastosować wymiennik wodny i podłaczyć do CO lub CWU. Stosuje sie też wymienniki konwekcyjne stalowe . Przedstawiłem ogólny opis budowy piecokominka , ważna jest też jego obudowa . Wykonana jest z ceramicznych płyt akumulacyjnych o róznej przewodności cieplnej. Pokryta jest tynkiem mineralnym który malujemy na dowolny kolor. Obudowę mozna okleić małymi kaflami lub wielkoformatowymi uzyskując nowoczesny design albo kamieniem naturalnym.

Akumulacyjne palenisko z akubetu może być lepszym rozwiązaniem niż stalowe

Może stanowić serce ciepłej obudowy lub piecokominka.

Oto kilka przykładów zastosowania materiałów akumulacyjnych