Kominki Tychy

Nasza pasja to dostarczanie nie tylko kominków, ale także inspiracji do stworzenia przyjaznej przestrzeni, gdzie rodzinne wspomnienia nabierają blasku przy ogniu.

Portal pasuje w każdym wnętrzu

 można go wykonać z wielu różnych materiałów i w różnych kolorach tak by pasował do wybranej aranżacji. Surowa porowata cegła, marmur z połyskiem lub matowy antracyt. Piaskowiec występuje w różnych kolorach i fakturach. Drewno pozwala na dokładne dopasowanie kolorystyczne do wybranych mebli lub w kontraście. 

Kominek może mieć różny kształt .

Wykonany jest z różnych materiałów. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Poprzez detale dopasowany do aranżacji wnętrza. Elementy drewniane, kafle różnego kształtu, płytki piaskowca lub detale sztukatorskie.

Kominek narożny lub trzyszybowy

Kominek minimalistyczny zajmujący mało miejsca. Wystarczy go pomalować lub nałożyć lekki tynk. Ramka wokół wkładu kominkowego z czarnego granitu nero assoluto, pasującego do czerni kominka i kratek- luft czarny.

Kominek z większą ilością kamienia naturalnego.

Większe elementy uwydatniają rysunek kamienia i jego unikalną kolorystykę

Kominek trzyszybowy z drzwiczkami otwieranymi na bok lub do góry

Ogień widać z każdego miejsca w salonie. Drzwiczki podnoszone do góry powodują że przy otwieraniu powietrze dostaje się w dolnej części paleniska porywając dym do komina co pozwala uniknąć wydostawania się dymu do salonu.

Kominek w obudowie wykonanej w łuku.

Można połączyć elementy marmurowe z drewnianą belką nad kominkiem.

Kominki rustykalne z piaskowca

Belka drewniana. blaty z piaskowca, marmuru lub klinkieru

Kamień łupany, okap nad kominkiem wykonany z metalu i pomalowany na kolor czarny.

Nad okapem drewniana belka.

Marmur „daino” z wyraźnym rysunkiem słojów w kilku różnych aranżacjach.

Obudowa kominka w całości wykonana z cegły.

Kominek z kamienia naturalnego wykonany z dużej ilości mniejszych elementów

Obudowa z wieloma zaokrągleniami.

Obudowa kominka z marmuru crema marfil i emperador dark.

Obudowa kominka z portalem drewnianym

Wokół wkładu kominkowego elementy z czarnego granitu.

Portal drewniany w kolorze czarny matowy. Wkład kominkowy szer. 80 x wys. 64 cm, biała ceramika w palenisku, wokół wkładu i przed nim czarny granit antracyt.

Wkład kominkowy szer. 66 x wys.51 cm. Palenisko wyłożone czarną ceramiką dobrze kontrastuje z żółto czerwoną barwą ognia. Obramowanie kominka z czarnego granitu (nero assoluto) optycznie powiększa kominek. Portal drewniany w kolorze białym matowym. W okresie wiosennym i jesiennym, gdy temperatury zmieniają się co kilka godzin, i raz jest ciepło, a za chwilę zimno ogrzewanie kominkiem wypada korzystniej od ogrzewania podłogowego. Kominek szybko się nagrzewa i można również szybko go wygasić, gdy już mamy ciepło w domu. Ogrzewanie podłogowe nie działa tak szybko i sprawdza się tylko wtedy, gdy mamy stale niskie temperatury.

Portal z twardego piaskowca wykonany przez artystę.

Składa się z wielu elementów wykonanych oddzielnie i sklejonych. Wewnątrz portalu wkład kominkowy wodny ogrzewający cały dom i wodę użytkową. Kamień został zaimpregnowany co pozwoli utrzymać kominek w czystości. Jedyny taki egzemplarz zrobiony na zamówienie.

Kominki w różnym stylu.